6 Şubat 2023’te meydana gelen ve 11 ilde 53 bin 537 vatandaşın ölümüne, yüzbinlerce vatandaşın yaralanmasına neden olan depremlerin üzerinden 1 yıl geçerken, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat düzenlediği basın toplantısında belediye tarafından deprem bölgesinde yürütülen çalışmaları ve Milas’ta alınan önlemleri açıkladı.6 Şubat depremlerinin tarihte yaşanan en büyük felaketlerden biri olduğunu kaydeden Başkan Tokat, “Depremden dolayı çok büyük acılar ve üzüntüler yaşadık.” dedi.
4.17’DE SAYGI DURUŞUDepremin yaşandığı 4.17’de Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanlığınca saygı duruşunda bulunduklarını söyleyen Tokat, “Saygı duruşunda bulunduğumuz esnada geçtiğimiz yıl deprem bölgesinde yaşadıklarımız gözümüzün önünden bir film şeridi gibi geçti. Yitirdiğimiz tüm canlar için Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ulusumuza başsağlığı diliyorum.” dedi.
![](https://www.tv48.com.tr/images/files/2024/02/65c227e4c0d19.png)